Šachový vlak 2018
Šachový vlak se ve dnech 12. - 16. října 2018 projel po trase Praha - Ostrava - Varšava - Krakov - Hradec Králové - Praha.

Turnaje ve vlaku se zúčastnilo 103 šachistů z 22 zemí celého světa. V průběhu jízdy se mezi jednotlivými etapovými městy hrál 11 - kolový turnaj v rapid šachu.  Letošní turnaj s 10 body z 11 kol vyhrál australský mezinárodní mistr Guy West, kterému přijela vítěznou cenu předat legenda českého šachu, velmistr Vlastimil Hort. Druhý a třetí s odstupem bodu a půl, skončili Američan Alexander King a ukrajinský mezinárodní mistr Roman Chajeckij, který Šachový vlak vyhrál vloni.

Novinkou letošního ročníku, byla soutěž v řešení šachových úloh. Každý z účastníků měl 45 minut na vyřešení 12 těžkých dvojtažek. Polovina účastníků soutěže vyřešila pouze dvě a méně. Na dělení druhého až čtvrtého místa jich stačilo vyřešit šest, tedy polovinu. Vítěz klání, Alexander King, ale dokázal vyřešit všech dvanáct zadaných diagramů, což byl neuvěřitelný výkon.

Předseda Pražské šachové společnosti Pavel Matocha zve hráče na další skvělou jízdu Šachovým vlakem, která se uskuteční od pátku 11. října do úterý 15. října 2019. Stejně jako každý rok se můžete těšit na příjemnou atmosféru a poznávání nových míst, na kterých vám EA Hotels zajistí kompletní ubytovací servis, stejně jako účastníkům turnaje.